25 év után újra nagyvásznon nézhetjük a Titanic legendás szerelmeseit
Programötlet Valentin-napra
Február 9-től felújítva, 3D-ben kerül újra mozikba James Cameron klasszikusa, melyben Jack és Rose a Titanic fedélzetén menthetetlenül szerelembe esnek egymással, de kapcsolatuk a közismert katasztrófa miatt tragikus véget ér. A Leonardo DiCaprio és Kate Winslet főszereplésével készült film 11 Oscar-díjat kapott, és minden idők egyik legnagyobb közönségsikere lett.
Az Avatar a 2021-es, másodszori bemutatása után jelenleg minden idők legtöbb bevételt hozó produkciója, és talán erre a címre, vagy a második helyre pályázik a Titanic is. Az 1997-es kasszasikert most felújítva, 3D-ben mutatják be, és ez bizonyára sok nézőt csalogat majd újra a nagyvászon elé.
Kate Winslet könyörgött Cameronnak Rose szerepéért, Leonardo DiCapriot pedig az időközben elhunyt River Phoenix helyett választották, mégis ők lettek minden idők egyik leghíresebb szerelmespárja. A rendező egy Titanicon játszódó Rómeó és Júlia történetként kezdett el dolgozni a filmen, amelyet a 20th Century Fox több, mint 200 millió dollárral finanszírozott.
Cameron valósággal a Titanic történetének megszállottja lett, a forgatáson pedig maximalista volt, a színészek elé kemény megpróbáltatásokat állított, de még a statisztákat is etikett órára járatta, a film díszleteit eredeti bútorokból és azok pontos másolatából állították össze.
Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.