Brendan Fraser harcba száll a lányáért és az Oscar-díjért
Itt van A bálna hosszabb előzetese
A bálna előzetesében Brendan Fraser szívszorító küzdelmet folytat fizikai állapotával, és a lányával való viszonyának feltámasztásáért is. Darren Arofonofsky új filmjét a nemzetközi közönség már a színész nagy visszatéréseként ünnepli, a magyar mozikban pedig februártól látható.
Darren Aronofsky, aki korábban olyan filmekkel bizonyította a kétségbeesettséghez és pszichózishoz való érzéket, mint a Rekviem egy álomért vagy A pankrátor, Samuel D. Hunter azonos című színművét adaptálta. Úgy tűnik, a megindító történet illeni fog Aronofsky korábbi munkáihoz, amelyek ugyancsak torz, a társadalmi normák szerint viszolyogtatónak ítélt emberek lelki gazdagságát jelenítették meg. Az életműben sötét világkép rajzolódik ki, ebben a filmben azonban ki is mondja a főszereplő, ami a rendező többi munkájában inkább csak nyomokban fellelhető: az emberek csodálatosak.
A bálna (The Whale) középpontjában nemcsak a Fraser által játszott irodalomtanár túlsúlya, hanem a férfi kamasz lányának útkeresése, és kapcsolatuk megmentése is áll. Az apjától hosszú időre elidegenedett, de, az előzetes alapján, a közelségre nyitott lányt Sadie Sink, a Stranger Things Max Mayfieldje alakítja.
Brendan Fraser hossszas mellőzöttség után tér vissza igazán komoly szerepben, amelyért sokak szerint az Oscar-díjat is megérdemelné.
A bálna Amerikában december 9-én került mozikba, a magyar premier februárban lesz.
Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.