Kelly Reichardt szeretettel és humorral vezet be a kortárs művészetbe
Megérkezett a Showing Up előzetese
A First Cow, az Egyes nők és a Sötét húzások rendezője, Kelly Reichardt legújabb filmjében egy szobrász karakterén keresztül beszél kapuzárásról és az alkotás folyamatáról, a főszerepben Michelle Williams színésznővel.
Kelly Reichardt filmes univerzumában Michelle Williams újra és újra, egészen különböző és valahogy mégis hasonló szerepekben tűnik fel. A Wendy és Lucy című filmben egy, a társadalom peremére sodródó lányt játszik, aki kénytelen lemondani legjobb barátjáról, a kutyájáról, az Egyes nőkben kissé hideg és határozott feleséget alakít, míg a Meek's Cutoffban 1840-es évekbeli telepesként tűnik fel.
A Showing Up című filmben is egy egészen új karaktert, egy szobrászt alakít, akinek egyszerre kell megküzdenie a kapuzárás szomorú és ijesztő, csendes pánikjával, és megélni az alkotás olykor örömteli, olykor fájdalmas, de valahogy mégis megnyugtató folyamatát. Az már azonban az előzetesből is kitűnik, hogy bármilyen szerepet kell megformáljon, Williams mindig olyan erővel van jelen Reichardt képein, hogy csendes, visszahúzódó vagy éppen elsőre szürkének tűnő karakteréről képtelenség levenni a szemünket.
A Showing Up bemutatója Cannes-ban volt, az amerikai mozikba pedig tavasszal kerül majd.
Február 26-tól látható itthon az NFI Inkubátor Programjának támogatásával készült Mambo Maternica. Nagy Borbála első nagyjátékfilmje Budapesten, Berlinben és Párizsban játszódik, három nő egy napját követi végig, akik döntéshelyzet elé kerülnek: abortusz, lombikprogram és örökbefogadás közül választanak.
Február 19-én mutatták be a mozikban Holtai Gábor első egész estés filmjét. A pszichológiai thriller történetében egy őrült család foglyul ejt egy magányos nőt, akiről azt állítják, ő a rég elveszett lányuk.
Magányos lelkek váratlan módokon kapcsolódnak egymáshoz Enyedi Ildikó, a Testről és lélekről és A feleségem története rendezőjének legújabb, lélekmelengető munkájában. A magyar-német-francia koprodukcióban, a Nemzeti Filmintézet támogatásával készült Csendes barát január 29-től látható a hazai mozikban.