Zsarátnok városában az 1920-as évek végén mindenki meglepetésére a szürke közhivatalnokot, Kopjáss Istvánt nevezik ki főügyésznek. A társadalmi ranglistán jókorát előrelépő Kopjáss ambiciózus tervekkel lát munkához; mindenekelőtt a korrupciótól szeretné megszabadítani a várost. Csakhogy Zsarátnok valóságos urai éppen hogy bábként állították a fontos hivatal élére a megvehetőnek gondolt kívülállót. Kopjásst a rendcsinálás mellett a hatalom és a pénz vonzereje is megérinti, amelyet fiatalkori szerelme, a nagyvilági körökben forgó Magdaléna testesít meg számára. Józan, becsületes, ám kicsinyes, szürke felesége hiába próbálja óvni az urak által felkínált gyanús kölcsönöktől, villavásárlási lehetőségtől, Kopjáss nem tud ellenállni a többszörös csábításnak, ráadásul kinevezésének hírére elárasztják a protekciót remélő rokonok. Maga is korrumpálódik, így elvész az erkölcsi alapja annak, hogy leleplezze a sertéstenyésztő körüli panama nálánál jóval hatalmasabb gazdasági és politikai tényezőit. Becsületét sikertelen öngyilkossággal igyekszik megmenteni.
Még több magazin
magazin
Heni 36 éves, Barcelonában él és látványtervezőként dolgozik. Heni nagyon szeretne anyuka lenni, de nem talált olyan párt, akivel szívesen alapított…
továbbmagazin
A dokumentumfilm-nézés élményét új szintre emelő Kinedok két társalapítója és szakmai koordinátora, Zurbó Zsófia és Szirony Szabolcs a Kreatív…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié