Napjaink Budapestjén járunk, ahol egy fiatal vietnámi lány megpróbálja kideríteni, mi történt a nagymamájával, amikor a hetvenes években a magyar fővárosban tanult. Megismerkedik egy fiatal pesti fiúval, akit rögtön rabul ejt a lány szépsége, és mindenre elszánt szerelmesként sok mindent vállal azért, hogy segíthessen neki. Eközben kibontakozik a múlt, amelyben az Agrártudományi Egyetemen szövődő titkos szerelmet egy felügyelőtiszt tartja szemmel, aki a Vietnámból érkezett ösztöndíjasokat tartja szemmel, hogy még véletlenül se akarjanak Magyarországon maradni, hanem diplomásként hazatérve dolgozzanak az országukért.   

Az almafa virága az első vietnámi-magyar koprodukcióként izgalmas vállalkozás, nem csak azért, mert egyedülálló a régióban, de azért is, mert a stáb Vietnámba is elment forgatni, az ott játszódó jelenetekbe belekomponálva a táj lenyűgöző szépségét. 

A film két női főszereplője, Nari Nguyen, akit a Drakulics elvtársban már láthattak a moziba járók, és Dzhuliya Lam, aki belsőépítészként és modellként ismert. Férfi partnereik a filmben Koltai-Nagy Balázs, a Katona József Színház színésze és a Viharsarokból ismert Sütő András lesznek.

A Nemzeti Filmintézet támogatásával készült Az almafa virága (korábban Budapest, ahol a szerelem kezdődik) forgatókönyvét a rendező, Szűcs Dóra és Dang Thanh Binh közösen jegyzik. A producerek György Lea és Sípos Anna, az operatőrök Csepeli Eszter és Szilágyi Gábor. A főszereplők mellett fontos szerepet játszik Juhász Jázmin, Dunai Tamás és Kálloy Molnár Péter. A zeneszerző Csengery Dániel, a látványtervező Szabó Edina, a jelmeztervező Szűcs Edit, a hangmérnök Varga Tamás, a vágó Erdélyi Flóra. A film magyarországi forgalmazója a Vertigo Média.