podcast

Filmhu podcast #12: Szamosi Zsófia

A Terápiában az egész ország megismerte, a Mindenkivel pedig az Oscar-gála színpadára léphetett. Szamosi Zsófia most éppen a túlhajszolt, állandó…

tovább

podcast

Filmhu podcast #11: Ujj Mészáros Károly

A Liza a rókatündérrel álomszerű rajtot vett, majd elhatározta, hogy a következő munkája nagyon más lesz. Mesélt arról, hogy mi a leglélekpróbálóbb…

tovább

podcast

Filmhu podcast #10: Bergendy Péter

Kacskaringós életutat tudhat maga mögött Bergendy Péter. Gyerekként imádta a horrorfilmeket, pszichológia szakon végzett, neki köszönhetjük a…

tovább

podcast

Filmhu podcast #9: Herbai Máté

Hazánk legsikeresebb operatőrei közé tartozik, a Testről és lélekről fényképezéséért elnyerte a Camerimage fesztivál rangos fődíját, nemrég pedig az…

tovább

podcast

Filmhu podcast #8: Rajk László

Hatvankilenc éves, de aktivitását egy huszonéves is megirigyelné: építész, látványtervező, egyetemi tanár a Színházi- és Filmművészeti Egyetemen.…

tovább

podcast

Filmhu podcast #7: Dyga Zsombor

15 éve mutatták be Dyga Zsombor önéletrajzi ihletésű, családi vállalkozásban készült filmjét, a Tesót. Az évforduló kapcsán kvízjátékra invitáltuk a…

tovább

podcast

Filmhu podcast #6: Szabó Simon

A Moszkva tér Rojáljaként robbant be a vászonra, majd hamar ő lett a magyar filmek és tévésorozatok ügyeletes nehézfiúja. Elmondása szerint nem…

tovább

podcast

Filmhu podcast #5: Nagypál Orsi

Nagypál Orsi Londonban végezte filmes tanulmányait, hazatérése óta olyan kisfilmekkel hívta fel magára a figyelmet, mint a Paktum és a Körforgalom.…

tovább

podcast

Filmhu podcast #4: Szirmai Márton

Két néma férfi megosztozik egy tányér szalontüdőn, a tudatlan politikust először küldik ki az emberek közé, Hófehérke kétszeresen elvált, a magyar…

tovább

podcast

Filmhu podcast #3: Török-Illyés Orsolya

A Macerás ügyek szerelmi háromszögének hősnője, összeomló filmrendező az Off Hollywoodban, a Bibliothéque Pascal latex-ruhás dolgozó anyája, A rossz…

tovább

És mi van Tomival?

Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba

Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?

Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül

Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié

Fekete pont

Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.

Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle

Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak

Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
Az angol történetírok hazugnak fognak nevezni, de a történelmet azok írják, akik felakasztják a hősöket.

A rettenthetetlen

Oszd meg! Az összes idézet