hír
A 2002-es év legjobb filmjének járó díjjal illette a New York-i Filmkritikusok Nemzeti Szövetsége Roman Polanski Holocaust-drámáját. A The Pianist a…
továbbhír
A Pókember védelmére keltek a dél-afrikai szülők, amikor gyermekeiket is érintette egy intézményi a Dél-Afrikai Filmtanács részéről hozott…
továbbhír
A Nemzetközi Tudományos Filmfesztivál olyan különböző műfajú filmalkotásoknak biztosít fórumot, amelyek valamilyen formában a tudományhoz…
továbbhír
A 34. Magyar Filmszemle előzsűrijének döntése alapján összesen 21 film versenyezhet a kísérleti-kisjátékfilmes kategóriában, míg a dokumentum -…
továbbhír
London elnéptelenedett. Ezt február 20-tól mi is észrevehetjük. Legalább is a Trainspottingos Danny Boyle új filmjében, a 28 nappal későbbben,…
továbbhír
Még le sem zajlott a 2002-es év filmtermését értékelő Oscar-gála, de a sajtó már az idei évben várható sikerekkel foglalkozik. A történelmi drámák…
továbbhír
George Simenon évét ünneplik Belgiumban és Franciaországban, a híres író ugyanis idén lenne száz éves. A rendezvények sorában a pipának is nagy…
továbbhír
Michael Douglas következő filmjében, a A Few Good Years-ben, apjával, Kirk Douglas-szal és nagyobbik fiával, Cameronnal játszik majd együtt. A…
továbbhír
Russel Crowe ismét Maximus bőrébe bújik a Gladiátor második részében, annak ellenére, hogy karaktere meghalt az első filmben. A Gladiátor második…
továbbhír
Alan Bates színészt és a rendező Ridley Scottot lovaggá ütötték hivatásuk terén elért eredményeikért. Az újdonsült lovagokat Erzsébet királynő…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié