hír
A 2002 Screenwriting Expo, egy két napos villámkurzust kínál a forgatókönyvírás területén. A több mint 130 szeminárium, workshop és egyéb…
továbbhír
A Discovery Campus Masterschool 2003 egy egyedülálló lehetőség dokumentumfilmeseket számára, hogy filmjeik a nemzetközi szintéren is…
továbbhír
Az MMK Játékfilmes Szakkollégium 2002. augusztus 27-i döntése alapján, a 2003. évi Magyar Filmszemlén várhatóan bemutatásra kerülő filmek közül 11…
továbbhír
A Schilling-Moharos Forgatókönyvírói Ügynökség támogatásával pályázatot hirdet szabadon választott témájú, nagyjátékfilm forgatókönyvének…
továbbhír
Észak-Amerika legnagyobb dokumentum-film fesztiválját 10. alkalommal rendezik meg 2003, április 25. és május 4. között, Torontóban. A rendezvény…
továbbhír
Az idén jubiláló Viennale, ünnepi programmal várja az osztrák és külföldi filmkedvelőket. A többségében fiatalokból álló közel 70,000 látogató a…
továbbhír
Itt megtalálod az összes októberi fesztivált, kicsiket és nagyokat egyaránt. Csak hogy néhány ismerősen csengő nevet említsünk: Titanic, Cottbus,…
továbbhír
„Most fejezzük be a Cartoon-film Rotkirch felkérésére készített tizenhárom részes animációs sorozatunkat: A kis jegesmedvét - tájékoztatta a…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié