hír
A Magyar Független Film és Video Szövetség (MAFSZ) október 3. és 6. között rendezte meg idén a 64. Országos Függetlenfilm Fesztivált (OFF)…
továbbhír
Tajvani ultramaraton futóról és olimpiára készülő szörfbajnokról is mutatnak be filmeket az ötödik Taiwan Dox tajvani dokumentumfilmes fesztiválon,…
továbbhír
A lengyel multimédia művész Katarzyna Kozyra új filmje olyan emberekről szól, akiken különleges téveszme, úgynevezett Jeruzsálem-szindróma…
továbbhír
1919. október 27-én mutatták be Szöulban az első Koreában készült mozgóképet – ekkortól számítjuk a koreai film születését. A 100. évforduló…
továbbhír
A Magyar Operatőrök Társasága (HSC), a Magyar Film- és Videovágók Egyesülete (HSE) és a Magyar Hangmérnökök Társasága (HAES) után idén megalakult a…
továbbhír
Zenés kísérleti filmet készít A horror filozófiája címmel Lichter Péter és Máté Bori, a műben az alkotópáros Noel Carroll amerikai filozófus…
továbbhír
Mundruczó Kornél hollywoodi belépője már régóta húzódik, hátha most összejön neki. A Variety híre szerint a Pieces of a Woman című drámához…
továbbhír
A Zsigmond Vilmos Nemzetközi Filmfesztivált 2020 május 26. és 30. rendezik meg Szegeden, 2020. január 31-ig lehet nevezni nagy- és…
továbbhír
Újabb nemzetközi sikert ért el az Oscar-díjas Deák Kristóf: a rendező első televíziós nagyjátékfilmje: a Foglyok a goai filmfesztiválon mutatkozik…
továbbhír
A Sundance Institute támogatása után Bakony Alexa inkubátoros filmterve rangos dokumentumfilm fesztiválon mutatkozhat be. Az Egy fiú meghívást…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié