magazin
Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és…
továbbmagazin
Fiatal tanárnőként szembesül a magyar oktatási rendszer elkeserítő realitásaival Szimler Bálint Fekete pont című filmjében, alakításáért elnyerte a…
továbbpodcast
Évnyitón ájuldozó diákok, szenyózó portás, indokolatlan órai feleltetés, szó szerint szétmálló iskola, kiégett és kirúgott tanárok, és egy magára…
továbbmagazin
A szeptember 19. óta a magyar mozikban vetített Fekete pont a bemutatása utáni negyedik hétvégén is átlépte a 10.000-es nézőszámot, amivel nemcsak…
továbbmagazin
Az oktatás válsága az elmúlt években meghatározó témájává vált a magyar közbeszédnek. A probléma megmozgatja a filmkészítőket is, és az ezzel…
továbbvideó
A Locarnói Filmfesztiválon tartott világpremier után nem sokkal, szeptember 19-től a magyar mozikban is látható lesz Szimler Bálint új filmje, az…
továbbhír
A Locarnói Nemzetközi Filmfesztivál első és második filmeket felvonultató szekciójában mutatkozott be Szimler Bálint első nagyjátékfilmje, a Fekete…
továbbvideó
Szimler Bálint első nagyjátékfilmje, a Fekete pont augusztusban a Locarnói Nemzetközi Filmfesztiválon versenyez. Itthon sem kell sokat várnunk rá,…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOliver Tate / Submarine