hír
A hétvégén kezdődik az Ars Sacra Filmfesztivál, a szakrális tematikájú filmek szemléjét. A nyolc nap során több mint negyven filmet lehet ingyenesen…
továbbhír
Szeptembertől áprilisig 10 izgalmas filmes szakterületről érkeznek élvonalbeli előadók a Filmalap Fast Forward Programjának meghívására. Szeptember…
továbbhír
2019. szeptember 11–15. között immár negyedik alkalommal kerül megrendezésre Budapest LMBTQ kulturális eseménye, a Humen Fesztivál. A két évig…
továbbhír
A világ egyik legrangosabb forgatókönyv-fejlesztő workshopja 2008 óta több mint 100 játékfilmet támogatott. Idén Fabricius Gábor Rule című projektét…
továbbhír
Az Oscar-díjra nevező bizottság döntése értelmében Magyarországot a 2019. évi nemzetközi film kategóriában Tóth Barnabás Akik maradtak című filmje…
továbbhír
A 16. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál az Európai Mozi Nagykövete díjat 2016-ban alapította, első díjazottja Juliette Binoche volt. A…
továbbhír
Emblematikus filmek a Kelet és Nyugat metszéspontjában átalakuló Magyarországról - A „30 éve szabadon” emlékévhez csatlakozik a Budapesti Klasszikus…
továbbhír
Tóth Luca Lidérc úr című alkotását a legjobb animációnak járó Børge Ring-díjjal jutalmazták az Odense-i Nenzetközi Filmfesztiválon, ezzel…
továbbhír
A Színház- és Filmművészeti Egyetemen készített, Ostrom című diplomafilm újabb rangos nemzetközi elismerésben részesült. Kovács István rendező…
továbbhír
Több mint 100 filmklasszikust, köztük 21 frissen restaurált, egészestés magyar alkotást mutat be a nagyközönségnek a Magyar Nemzeti Filmalap a…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié