hír
2025. január 25. és február 2. között Budapest mellett 11 vidéki városban is találkozhat a közönség az utóbbi évek legfrissebb, sokszorosan…
továbbhír
Révész Bálint és Mikulán Dávid 12 évig forgatott dokumentumfilmje, a KIX, valamint Szimler Bálint váratlanul sikeres iskolai dramedy-je, a mintegy…
továbbhír
A Rotterdami Nemzetközi Filmfesztivál Cinema Regained szekciójába kapott meghívást a 8 feltörekvő erdélyi rendező által készített Drakula halála,…
továbbhír
13 év után visszatér a Magyar Filmszemle, amit 44. alkalommal rendeznek meg 2025. február 3. és 9. között a budapesti Corvin moziban. A nevezési…
továbbhír
1873. január 7-én született Zukor Adolf a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Ricsén. Zukor tizenöt évesen Amerikába emigrált, mindössze 25 dollárral a…
továbbhír
Magyar idő szerint vasárnap éjjel adták át a 82. alkalommal rendezett Golden Globe gála díjait. A papírformának megfelelően a Magyarországon, hazai…
továbbhír
Csaknem ötvenezer filmhíradós riportot őriz a Nemzeti Filmintézet Filmarchívuma, melyek az első világháború és a rendszerváltás közötti időszakban…
továbbhír
Kettős portréfilm a magyar animáció legendás alkotójáról és fellegváráról, látványos ismeretterjesztő film a Kiskunság madárvilágáról és…
továbbhír
A legjobb fejlesztés előtti projekt díját Daniel Washington és Huszár Tímea Hullámok csendje című dokumentumfilmje nyerte, ugyanebben a kategóriában…
továbbhír
Lakos Nóra családi filmje, a Véletlenül írtam egy könyvet már a két ünnep között országszerte látható premier előtt a mozikban. A Mátray László,…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié