hír
Az EX ORIENTE FILM három workshopján résztvevő kelet-európai rendezőknek és producereknek nyújt lehetőséget dokumentumfilmes projectjeik további…
továbbhír
A Magyar Filmtörténeti Fotógyűjtemény Alapítvány (MFFA) gondozásában megjelent a Szindbád, a halhatatlan című képeskönyv. A kötetet december 19-én,…
továbbhír
Egy hete, december 13-án este 9-kor mutatta be legújabb filmjét Fekete Jéé és Vidák Béla. Az alkotópáros arról híres, hogy Magyarországon elsőként…
továbbhír
Megváltozott a Filmtörvény, 3+1 magyar film ment Cannes-ba, megkezdődött az építkezés Etyeken, Antal Nimród Hollywoodban próbált szerencsét,…
továbbhír
A 2006. december 7. és10. között Volgográdban megrendezésre került VIDEOLOGIA 2006 Nemzetközi Filmfesztiválon M. Tóth Géza animációs kisfilmje, a…
továbbhír
Az Egyesült Államokban 2004-ben véget ért sorozat filmváltozatáról már régóta megy a huzavona, most azonban az eddigi legnagyobb akadályt jelentő…
továbbhír
Reflektorfényben az európai filmcsillagok új generációja - tizedik alkalommal mutatja be a European Film Promotion az európai film ígéretes…
továbbhír
A jövő évi tervekben az audiovizuális kultúra oktatási célú felhasználásának elterjesztése, illetve további különgyűjtemények bevonása szerepel.
továbbhír
A Magyar Dokumentumfilm Rendezők Egyesülete (MADE) és a Filmkör megjelentette a 13 nap remény elnevezésű fesztiváljának anyagát. A kötet nemcsak a…
továbbhír
Kilencvenöt éves korában hétfőn elhunyt Joseph Barbera amerikai rajzfilmszakember - közölte a Warner Brothers filmstúdió. Gary Miereanu, a…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié