hír
Felhívjuk az érintettek szíves figyelmét, hogy a játékfilmes előzsűri döntését - a kópiák késedelmes leadása miatt - csak december 21-én olvashatják…
továbbhír
Több amerikai filmszakmai szervezet is az év filmjének választotta a második világháború borzalmait japán szemszögből ábrázoló Letters from Iwo Jima…
továbbhír
Az év végén számba vesszük veszteségeinket. Illés György, Agárdy Gábor, Halász Péter...sajnos hosszú a sor. Nyugodjanak békében!
továbbhír
Filmtörténet az ókortól napjainkig, az első erdélyi pornófilm, és a híres erdélyi újhullám, és még csak ezután jön a Jéghegy Csúcsa Filmfesztivál.…
továbbhír
Illegálisan kerültek az internetre az Amerikai Filmakadémia tagjai számára Oscar-jelölésre küldött filmek. Két amerikai filmkalóz olyan mozikban még…
továbbhír
Életműdíjjal tüntették szombat este Kovács László Egyesült Államokban élő magyar operatőrt a Santa Fé-i filmfesztiválon. A 73 éves művészt állva…
továbbhír
Kocsis Ágnes Friss levegő című filmje a diákzsűri díját nyerte el a pozsonyi filmfesztiválon. A franciaországi Rouen-ban megrendezett „A l’Est, du…
továbbhír
Goda Krisztina és Andy Vajna ’56-os mozija, a Szabadság, szerelem négyszázezer néző fölött jár, Bagó Bertalan Vadászat angolokra című történelmi…
továbbhír
Elek Judit nyerte el a legjobb forgatókönyv díját Kairóban A hét nyolcadik napja című művéért. Péntek este véget ért a 30. születésnapját ünneplő…
továbbhír
2006. december 14. és december 16. között (csütörtök, péntek, szombat) 10-től 16 óráig várunk mindenkit szeretettel a SuperGroup irodában egy utolsó…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié