hír

Hukkle, Hypnos, Aranyváros

2002 október 30. és november 3. között zajlik a 12. Cottbus Filmfesztivál, Kelet-Európa filmes termésének legnagyobb nemzetközi mustrája. Idén a…

tovább

hír

Leforgott a Rózsa énekei

Volt favágó, kőműves, színházi ügyelőSzilágyi AndorA múlt héten befejeződött Szilágyi Andor író-drámaíró első filmjének, a Rózsa énekeinek a…

tovább

hír

Táltosember vs. Ikarus

Utolsó felvonásához érkezett az öt húszperces történet sorozataként felépülő, Megálló című film forgatása. Pálfi György irányításával, aki…

tovább

hír

Elhunyt Richard Harris

72 éves korában meghalt Richard Harris Londonban. Az utóbbi időkből a Harry Potter-sorozat Dumbledore professzoraként ismert brit színész halálának…

tovább

hír

Aranybanán 2002

Vasárnap este a Toldi moziban az Aranybanán pályázat díjkiosztójával ért véget az ötödik Menekülés a rövidfilmbe fesztivál. A magyar rövidfilmeket…

tovább

hír

Bajban a brit film

Válságba került a brit filmipar, idén 40%-kal kevesebb film készült, mint az előző években. A hazai produkciók számbeli csökkenése mellett a…

tovább

hír

Kalamata és Videopolis

A magyar filmek taroltak idén a nemzetközi fesztiválokon, hiba lenne azonban múlt időben gondolni a jelenségre. Az év utolsó hatoda felé közeledve…

tovább

hír

3. Nemzetközi Animációs Filmfesztivál 

A rendezvény fő célja az, hogy külföldi alkotók munkáit ismertesse meg az iráni közönséggel, hogy általában nagyobb figyelmet irányítson az…

tovább

hír

Az utolsó blues Arany Piramisa

Gárdos Péter Az utolsó blues című filmje kapta az október 15-25. között megrendezett 26. Kairói Filmfesztivál nagydíját, az Arany Piramist. A film,…

tovább

hír

Carlyle mint bokszbajnok

Robert Carlyle lesz a következő, aki a boxbajnokot alakító színészek dicső táborába kerülhet, olyanok közé, mint Robert de Niro, Sylvester Stallone,…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Akkor még olyan buták voltunk, azt se tudtuk, hogy a másik faluban is vannak emberek.

Fotográfia

Oszd meg! Az összes idézet