hír
Groó Diána Regina című dokumentumfilmje október 21. óta elérhető a Netflix műsorán, a történet angol nyelvű mesélője Rachel Weisz. A film az első…
továbbhír
A Lichter Péter és Máté Bori rendezésében készült Dr. Moreau című öko-horror rövidfilm a 2022. november 11-27. között megrendezésre kerülő 26.…
továbbhír
Háromezer számozott darab címmel a legnagyobb európai kisebbség, a romák művészi ábrázolásának ellentmondásairól készített fekete komédiát Császi…
továbbhír
November 3-tól látható országosan a mozikban Laurent Charbonnier és Michel Seydoux természetfilmje, A tölgy – Az erdő szíve. A film magyarországi…
továbbhír
Fiatal magyar rendezők első filmjeivel jelentkezik a Cirko-Gejzír mozi új eseménysorozata, a Magyar filmszemle a XXI. századból. A mozi a november…
továbbhír
A Cottbus Filmfesztivál koprodukciós szakmai fórumán mutatja be első nagyjátékfilmének tervét Nagy Borbála, a többszörösen díjnyertes Pannónia…
továbbhír
November 8-20. között visszatér a Verzió, Magyarország egyetlen emberi jogi dokumentumfilm fesztiválja, ahol a legaktuálisabb, legfrissebb…
továbbhír
75 éves korában váratlanul elhunyt Maros Gábor ismert színész és operaénekes, több közkedvelt film és animációs mese szinkronhangja.
továbbhír
Több hónapos betegség után, október 25-én este, életének 70. évében meghalt Korcsmáros György Jászai Mari-díjas színész, rendező, szinkronszínész,…
továbbhír
Elvis Presley egykori feleségéről, Priscilla Presleyről készíti új filmjét Sofia Coppola, az Öngyilkos szüzek, az Elveszett jelentés és a Marie…
továbbFriss
Fődíjat nyert Ljubljanában a Fekete pont
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéCatherine Tramell / Elemi ösztön