magazin
Soha nem volt még alkalmunk egy film főszereplőjével és az általa megformált személlyel közös interjút készíteni, de most Csoma Sándor filmjének, a…
továbbmagazin
A Bereményi kalapja egy gazdag irodalmi, zenei és filmes pálya felidézése, a hatvanas évektől kezdve egy történelmi, kulturális korszak áttekintése,…
továbbmagazin
A Budapest Klasszikus Film Maraton idei díszvendége a filmmegőrzés egyik nemzetközi élharcosa, a Cannes-i Nemzetközi Filmfesztivál és a lyoni…
továbbmagazin
Rendezőasszisztensként egykor baglyot idomított és kutyát heccelt a Sátántangó forgatásán. Néhány éve még a '80-as évek undergroundjáról akart…
továbbmagazin
Az Alba Vulva egy szakítás után leblokkolt nőről mesél, aki megpróbál túljutni a fájdalmán, amiben nagy lökést jelent neki egy intimgyantázás.…
továbbmagazin
Garaczi László új regénye befejezése közben szakított időt ránk, hogy az írói lét mozgóképes megjelenítéséről, magyar irodalmi adaptációkról és…
továbbmagazin
Dramaturgnak tanult, mégis hamarabb érezte magát filmrendezőnek, mint forgatókönyvírónak. Készített már filmet a Szigeten bulizó kamaszlányokról és…
továbbmagazin
Szorosabbra akarják fűzni a kapcsolatot a hazai alkotók között, közben aktív párbeszédre törekednek a szakma és döntéshozók között, és utat…
továbbmagazin
Egy méhecske, aki elveszíti a házát, egy öregember, aki robotok között találja magát és egy kisfiú, aki a saját rajzaiban kóborol - három különböző…
továbbmagazin
Hét évesen Jean-Claude Van Damme-filmeket forgatott a homokbányában, korai munkáit Tarantino ihlette. Eddigi legjobb kisfilmje, a Lesen kiérdemelte…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié