magazin
A Bereményi kalapja egy gazdag irodalmi, zenei és filmes pálya felidézése, a hatvanas évektől kezdve egy történelmi, kulturális korszak áttekintése,…
továbbmagazin
A Budapest Klasszikus Film Maraton idei díszvendége a filmmegőrzés egyik nemzetközi élharcosa, a Cannes-i Nemzetközi Filmfesztivál és a lyoni…
továbbmagazin
Rendezőasszisztensként egykor baglyot idomított és kutyát heccelt a Sátántangó forgatásán. Néhány éve még a '80-as évek undergroundjáról akart…
továbbmagazin
Az Alba Vulva egy szakítás után leblokkolt nőről mesél, aki megpróbál túljutni a fájdalmán, amiben nagy lökést jelent neki egy intimgyantázás.…
továbbmagazin
Garaczi László új regénye befejezése közben szakított időt ránk, hogy az írói lét mozgóképes megjelenítéséről, magyar irodalmi adaptációkról és…
továbbmagazin
Dramaturgnak tanult, mégis hamarabb érezte magát filmrendezőnek, mint forgatókönyvírónak. Készített már filmet a Szigeten bulizó kamaszlányokról és…
továbbmagazin
Szorosabbra akarják fűzni a kapcsolatot a hazai alkotók között, közben aktív párbeszédre törekednek a szakma és döntéshozók között, és utat…
továbbmagazin
Egy méhecske, aki elveszíti a házát, egy öregember, aki robotok között találja magát és egy kisfiú, aki a saját rajzaiban kóborol - három különböző…
továbbmagazin
Hét évesen Jean-Claude Van Damme-filmeket forgatott a homokbányában, korai munkáit Tarantino ihlette. Eddigi legjobb kisfilmje, a Lesen kiérdemelte…
továbbmagazin
Legelső rövidfilmjében gyimesi népdallal vall szerelmet a főszereplő, és rögtön díjjal tért haza az idei Friss Húsról Bagossy Júlia, aki a…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié