magazin
A Trainspotting producere, az Oscar-díjas nagyapja révén magyar származású Andrew Macdonald Budapesten adott interjút a Filmhunak, ahova most a…
továbbmagazin
Miért lett az idők során a tetoválásból rituális jelkép, a lenézett társadalmi rétegek sajátja, a lázadás szimbóluma, végül széles körben elterjed…
továbbmagazin
A CineFesten látható grúz-svájci Rigó, rigó, szederinda az év egyik fesztiválszenzációja, az operatőr magyar, aki inspiráló tudatossággal, a…
továbbmagazin
Két évvel ezelőtt, augusztusban tartottak néhány vetítést a csopaki üdülőfalu területén. Azóta elköltözött és egyre nőtt a filmek köré épülő…
továbbmagazin
Mit keres az elméleti fizikus, a formatervező, a színész, az influencer, a tornatanár, a sminkes vagy az élsportoló a világtól elzárva a vadonban…
továbbmagazin
,,Egyszerre volt fantasztikus és rettenetes tapasztalat” – meséli Angyalosy Eszter és Szőke Dániel első kisjátékfilmjükről, amely díjat nyert az…
továbbmagazin
Milyen lenne mások szemén keresztül látni a világot? Ebből indul ki Szabó Mátyás első nagyjátékfilmje, ami bár egy különleges erővel megáldott…
továbbmagazin
Harmadik nagyjátékfilmjét készítette el független produkcióban Buvári Tamás. A Magyar Mozgókép Fesztiválon bemutatott A másik érintése című családi…
továbbmagazin
A Friss Húson mutatkozott be a Sátán című kisfilmjük, amelyben Patkós Márton egy metálrajongó szakácsot, Ónodi Eszter szadista séfet alakít. Belső…
továbbmagazin
A ritmikus gimnasztika szigorú kereteit a film határtalannak tűnő világára cserélte, és bár a musicalhez és a meztelenséghez is merészen nyúló…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéAlan Cowan / Az öldöklés istene