Címke: „ajánló”

Találatok száma: 205

magazin

Monoszkópé: Hősök és legendák

Magyar töri (Szerencsés Dániel, Makra, Édes Emma, drága Böbe, Koccanás), melankólia (Átok, Sweeney Todd, Hideg nyomon), klasszikusok (Kincs, ami…

tovább

magazin

Ani7ogue

Hazánk egyik legfontosabb nemzetközi animációs fesztiválja, az Anilogue immár hetedik éve örvendezteti meg az itthon kissé nélkülözött műfaj…

tovább

magazin

Monoszkópé: 7 nap, 7 magyar film

Kis magyar filmtörténelem: Fehér Imre (1957), Szemes Mihály (1969), Grunwalsky (1989), Koltai Róbert (1993), Lukáts Andor (1999), Gárdos Péter és…

tovább

magazin

Művészet és tudomány határterületén

Csörgő Attila a fiatal magyar művész-generáció egyik legismertebb, rangos nemzetközi kiállításokon, vásárokon szereplő képzőművésze. 1999-ben a…

tovább

magazin

Monoszkópé: Párhuzamok

Erős kezdés: hétfőn két Hitchcock-filmmel indítunk, kedden jön a Delta, majd csütörtökön a Hajónapló újabb epizódjával egy tévéfilmet is…

tovább

magazin

Ha november, akkor Verzió!

Ismét itt a VERZIÓ dokumentumfilm-fesztivál, immár hatodszor! Az emberi jogi filmfesztivál idén sem ígér mást, mint vért, izzadságot, könnyeket, no…

tovább

magazin

Monoszkópé: bűn, lelkiismeret, rémálmok

Bűn, igazságtalanság, csalódás, kegyetlenség, lelkiismeret-furdalás egy hétre szépen elosztva - és még mondja valaki, hogy a tévé álomvilágba ringat.

tovább

magazin

Monoszkópé: az én ajánlatomat nem fogja visszautasítani

A hétfői bemelegítés után kedden magyar napot tartunk, szerdán pedig spanyolt - két ibériai alkotást is megcsodálhatunk. Csütörtökre két thriller és…

tovább

magazin

Forgatókönyvírói Szimpózium a Toldiban

A Magyar Televíziós, és Filmművészeti Szövetség Forgatókönyvírói Szimpóziumot rendez, amelynek a Toldi mozi ad otthont október 24-én, és 25-én.

tovább

magazin

Kiállítás a Cseh Centrumban

A BuSho és a Cseh Centrum együttműködésének köszönhetően New York és Prága után most hazánkba látogatott Az öt FAMU-s Mesterlövész című kiállítás,…

tovább
 
hirdetés

Véletlenül írtam egy könyvet

Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.

Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen

Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik

Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk

a teljes dosszié

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Az értelem jele, hogy két ellentétes gondolat megfér a fejünkben.

Rifat Maroun / Érzékeny pont

Oszd meg! Az összes idézet