magazin
Bacsó Béla legendás kultfilmjével folytatjuk vetítés sorozatunkat, a Magyarok a háztetőnt. A MANDA, a Budapest Rooftop Cinema és a Filmhu egész…
továbbhír
Folytatódik az Örökmozgóban a szerelem témáját körbejáró filmek vetítése. Bacsó Péter, Simó Sándor és Salamon András munkái ráadásul 35 milliméteres…
továbbmagazin
Régi magyar filmeket friss amerikai alkotásokat, szerelmes nénikéket és ártatlan gyilkosokat kínál augusztus utolsó hete. Nyárbúcsúztató…
továbbhír
Mivel nyáron nem csak a nagyvárosban izzadó emberek, de a magyar filmbemutatók száma is erősen megcsappan, a klasszikusokból válogattunk a jóidő…
továbbmagazin
Ha nem bírod a kánikulát, iszonyodsz a strandtól, a nyár esti sörözésektől, és még a foci sem izgat, ajánlhatunk pár klasszikus és különleges filmet…
továbbmagazin
Éppen öt éve, 2009. március 11-én hunyt el Bacsó Péter. A legendás filmrendezőre, forgatókönyvíróra öt, az elmúlt évtizedekben kultikussá vált…
továbbhír
Az Odeon 2013-ban Hetvenkedő címmel hetven filmből álló magyar filmtörténeti vetítéssorozatot indított, ahol a közönség az elmúlt hetven év…
továbbhír
Augusztus 31-én, kezdetét veszi Magyarország legnagyobb kizárólag rövidfilmeket felvonultató fesztiválja a 6. BuSho, amelyre a 3 kategóriában…
továbbhír
10. születésnapját ünnepli a wiesbadeni GoEast! filmfesztivál. A műsoron hét magyar mozgókép; Pacskovszky József és Vranik Roland legutóbbi…
továbbhír
Örök nyugalomra helyezték Bacsó Péter Kossuth-díjas filmrendezőt csütörtökön Budapesten. A Magyar Mozgókép Mesterének hamvait családja, barátai,…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié