hír
Ónodi Eszter, Wunderlich József és Patkós Márton is szerepel a Budapesti Metropolitan Egyetem hallgatóinak diplomamunkáiban, amelyeket az Animascope…
továbbvideó
Apa és fia költözés alkalmával egy nehéz bútort próbál feljuttatni a legfelsőbb emeletre, de a felfelé vezető úton előtörnek a családi feszültségek.…
továbbhír
A koronavírus-járvány miatt májusban elhalasztott 73. cannes-i fesztivált október 27. és 29. között, a szokásosnál kisebb és rövidebb formában mégis…
továbbhír
A legjobb diákfilmnek választották a Macskám, mint Szókratész című magyar rövidfilmet a világ egyik rangos függetlenfilm-fesztiválján, a Párizsban…
továbbmagazin
A filmes iskolák sok szempontból nehezebb helyzetben vannak a járvány idején, mint más oktatási intézmények. A rendezők, operatőrök, színészek és…
továbbhír
Szinte már hagyomány, hogy a Budapesti Metropolitan Egyetem Animáció mesterszakos hallgatói minden tanévben órai feladatként Petri György műveiből…
továbbhír
A Cyprus International Film Festival „GOT TALENT” díját, a 28. EUROSHORTS különdíját, a 22. Faludi Filmszemle Legjobb elsőfilmes rendező díját és…
továbbhír
Negyedik alkalommal rendezik meg jövő héten a Cinemascope-ot, a Budapest Metropolitan Egyetem mozgóképes szakjainak diplomavetítését.
továbbhír
Hatodik alkalommal rendezi meg a METU őszi animációs vetítését, idén új helyszínen, a Puskin Art Moziban várják a nézőközönséget. A válogatás az…
továbbhír
A 72. Cannes-i Filmfesztivál Moldovai Katalin Ahogy eddig című rendezői diplomafilmjét meghívta a Cinéfondation válogatásba, mely a filmes egyetemek…
továbbFriss
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié