hír
A Magyar Filmhét, az alkotói szabadság és a filmforgalmazás kérdései is szóba kerültek a budapesti Katona József Színházban Újra hasít a magyar…
továbbmagazin
Hollywoodban néhány évtizede az jelentette a garanciát a sikerre, ha gyerek és/vagy állat szerepelt a filmben. Talán meg is érdemlik a sikert, akik…
továbbmagazin
Filmszakmai körkép sorozatunkban igyekszünk feltérképezni a szakma aktuális állapotát. A sort a producerekkel kezdtük; Petrányi Viktória után…
továbbhír
Zomborácz Virág februárban kezdi forgatni Utóélet címmel első játékfilmjét, amely tavaly, első magyar projektként, elnyerte az Európai Unió MEDIA…
továbbhír
Gigor Attila Az ember akit nem lőttek le című filmtervét beválogatták az IFP Project Forumára. Az esemény a szeptember 19 és 23 közötti Independent…
továbbhír
Zomborácz Virág az SZFE-n végzett forgatókönyvíró-dramaturg immár sokadik kisjátékfilmjét vágja, miközben első egészestés forgatókönyvét fejleszti,…
továbbmagazin
Az idei szemlén Pusztai Ferenc lett az év producere: a Czukor show és a Team Building alkotója Kocsis Ági második filmjével, a Pál Adrienn-nel éppen…
továbbhír
Kocsis Ágnes Pál Adrienn című második játékfilmjét a filmvilág elsőszámú nemzetközi a seregszemléje, a 63. Cannes-i Filmfesztivál „Un certain…
továbbhír
A magyar filmipar szereplői szerencsére egyre több külföldi produkcióban vesznek részt, kisebbségi produkciós partnerként egyre több elismert…
továbbfilmhutv
A szemle produceri díjazottja, Pusztai Ferenc, a legjobb színésznő, Kerekes Vica és a magyar filmes élet két új sztárja mesél a Filmhu TV-nek a…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié