Címke: „tanulmány”

Találatok száma: 101

magazin

Szex, kommunizmus, édes élet

Eszelős zseni vagy zseniális őrült? Dusan Makavejev valószínűleg maga a határvonal, ami a zsenit az őrülttől elválasztja. Kelet-európai kozmopolita,…

tovább

magazin

Fellini Casanovája

A Fellini-életmű legrejtélyesebb filmje ma is őrzi titkát: Casanova maszkja letéphetetlen, mert a maszk mögött – nincs semmi. Fellini…

tovább

magazin

Dokumentumfilm-tipológia

Nem tudjuk, de tesszük? Kiváló remekművek készülnek így is, de alighanem termékenyebb hozzáállás, ha az alkotók és a kritikusok megpróbálják…

tovább

magazin

Greta Garbo overdrive

A virtuális poligon-sztárok ideje lejárt. Itt az ideje, hogy átadják helyüket az „igaziak” digitális másának.Az idősebb – negyvenes-ötvenes éveit…

tovább

magazin

Új idők új dalnokai

Ananova hálózati lény: az információs kor gyermeke, homo sapiens teremtette homo digitalis. 2000 április 19-én munkába lépett az első virtuális…

tovább

magazin

Testgubó és szuperegó

A számítógépes játékok és az Internet ihlette filmek hősei maguk sem tudják: reális vagy digitális világban küzdenek. Könnyen elképzelhető, hogy a…

tovább

magazin

A selejt bosszúja

Az Utópia nem vész el, csak átalakul. Boldog korokban nem írnak utópiákat. Csak az elégedetlenek álmodoznak, csak a boldogtalanoknak vannak…

tovább

magazin

Latin mozi

A spanyol filmszakma elmúlt két évtizedének törvényi szabályozása a kívülálló számára olyan szövevényes, mint egy latin-amerikai szappanopera.

tovább

magazin

Galivúd

Az orosz filmtörvény körüli viták a rossz emlékű, ám nélkülözhetetlen érdekérvényesítő szervezet, a Goszkino körül zajlanak.

tovább

magazin

Ajándék a csizmában

A Rai 1998-ban százmilliárd lírával száll be az olasz filmiparba, miután alig több mint tíz év alatt a mozik és a nézők száma hatvan…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
De hogy egy idióta fehér köppenyes Batmant játszol... na azt rohadtul nem.

Utolér

Oszd meg! Az összes idézet