magazin
Daniel de Montmollin, azaz Dániel testvér az egyik legjelentősebb keramikus. A fazekasság, amelynek eredete az idők kezdetéig nyúlik vissza,…
továbbmagazin
A romániai Verespatakon Európa legnagyobb aranybányáját akarja megnyitni egy kanadai cég, a Rosia Montana Gold Corporation. A falvakat környező…
továbbmagazin
A Hajnal munkacímen futó kisjátékfilm rendezője és a mintegy 120 főt kitevő stáb és szereplőgárda két napot forgatott a Tinnye melletti…
továbbmagazin
Mit csinálnak az ellenőrök, amikor nem csinálnak semmit? Vagyis akkor, amikor nem a jegyeket meg a bérleteket kérik felmutatni ellenőrzésre?…
továbbmagazin
A Kontroll sikeres indulása után Sas Tamás új filmje kerül a héten a mozikba. A sikerregényen alapuló Apám beájulna olyan hiányzó műfajok irányába…
továbbmagazin
A focista elmegy a kórházba, hogy dopping vizsgálaton essen át. Telefonon hívják. Leteszi a telefont és belép a páternoszter egyik fülkéjébe. A…
továbbmagazin
A film egy sötét, lehangoló triller; egy sorozat gyilkos elkeseredett harca önmaga ellen. Az önuralom és az önmegtagadás csatáját követjük a…
továbbmagazin
Sz. S. hónapokig készült a szökésre. Négy órahosszat sodródott a jéghideg Szamosban. Kalandfilmbe illő módon jutott Magyarországra. Szerencséje…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié