magazin
Az „ősi mesterség” kifejezést használva legyinteni szokás, beletörődve a prostitúció létezésébe, fennmaradásába. Jelenléte még intellektuális…
továbbmagazin
Hősünket, Ferdinandy Györgyöt 21 évesen, magyar-francia szakos egyetemi hallgatóként érte az 56-os forradalom, „Az emberi közösség megtalált, és…
továbbmagazin
A rendhagyó portré alkotói az Oscar-jelölés idején kapcsolódnak be az ismert magyar opertatõr életébe. Szerencsés pillanat. Koltai pályáján az inga…
továbbmagazin
A Filmtett című Kolozsvárott megjelenő magyar nyelvű filmes folyóirat és a Duna Műhely második alkalommal rendezte meg 2003 nyarán közös…
továbbmagazin
Filmünkben két élettörténet fut párhuzamosan. És mellette mindaz, ami a személyes történetek kísérője – bár, mint ahogy majd látni fogják, talán…
továbbmagazin
Dokumentumfilm Nagy József (1954) Párizsban élõ, vajdasági születésû rendezõ–táncos–koreográfus különös és hiteles világáról, inspirációinak…
továbbmagazin
Ez a 52 perces dokumentumfilm egy olyan esemény feldolgozására vállalkozik, amely izgalmas példáját adja a nemzetek és politikai rendszerek fölött…
továbbmagazin
Alexa 36 éves, postai kézbesítő. Naponta 8 órát dolgozik, postára jár, kiveszi, felveszi, bedobja a leveleket, szóval teljesen hétköznapi életet él.…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié