hír
A Konyec a western elemeit a kelet-európai társadalmi valóságba ügyesen átültető tragikomédia. A kényszerből rablóvá lett 70-es 80-as házaspár…
továbbhír
Hajdu Szabolcs és Pálfi György Balázs Béla-díjat kapott, Forgács Péter érdemes művész, Gállfy László Kossuth-díjban részesült. Hámori Gabriella,…
továbbhír
Az elmúlt év jelentős magyar filmjei gazdagítják az 5. Pune Nemzetközi Filmfesztivál programját – adta hírül a Filmunió.
továbbhír
A Viacom Media bejelentette, egy milliárd dollárra perli a Google-t és az általa tavaly megvásárolt YouTube ingyenes videó-megosztó oldalt – …
továbbhír
Az 1 hét és az Undorgrund rendezője újból egy, a mocskos utcán heverő témát dolgoz fel a készülő Gyengébb napokban.…
továbbhír
A Screen International értesülése szerint a Rémálom az Elm utcában horror-széria legendás, pengekörmű rémalakját alakító Robert Englund…
továbbhír
Bogdán Árpád első filmjét, a Boldog új élet-et a ScreenDaily főleg a formai megoldások miatt méltatta. Egy egyedi vizuális tehetség megnyilvánulása…
továbbhír
Bécs legkedveltebb filmszínházainak egyike, a Filmcasino ad otthont a Női Filmnapoknak, amelynek díszvendége a hetvenedik születésnapját ünneplő…
továbbhír
A magyar közreműködéssel készült, thriller-elemekben bővelkedő családi dráma, Srdan Golubovic rendezése, a Csapda ( Klopka ) nyerte…
továbbhír
Lengyel Balázs A szebeni fiúk, Bálint Ágnes Az elvarázsolt egérkisasszony, és Jókai Mór Szegény gazdagok című műveiből készülnek a tévéfilmek,…
továbbFriss
Megvannak az Inkubátor pitchfórumának idei nyertesei
Arany Medvét érő beszélő szoborral folytatódik a Mozinet Filmnapok
Todd Haynes lesz a zsűrielnök Berlinben
Turai Balázs poszt-gender influenszerekről szóló filmtervét díjazták
Gothár Péter kultfilmjével folytatódik a Filmrendezők klubja
Az évszakok ritmusára kibomló házassági történet forog Kurta Niké és Orbán Levente főszereplésével
November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Filmhu podcast #101: Till Attila
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié