magazin
Mi történik, ha találkozik egy festő, aki a Képzőművészeti Egyetemen végzett, egy rendező, akit díjaztak Karlovy Varyban és egy testépítő, aki…
továbbmagazin
A Filmintézet 216 millió forinttal támogatta a Jámbor szörnyeteg című melodrámát, amely egy profi testépítőnő útkereséséről szól. A főszerepben…
továbbmagazin
Csuja László intenzív háborús dokumentumfilmje, a kelet-ukrajnai fronton játszódó Kilenc hónap háború a hét kiemelkedő tévépremierje. Érkezik még…
továbbmagazin
A Virágvölgy rendezője a karantén ideje alatt úgy döntött, hogy az elmaradt filmes munkáját egy gyermekotthonban pótolja. Április közepe óta több…
továbbmagazin
Szerkesztőségünk most is összeült, vitázott és szavazott az elmúlt év legjobb magyar filmjeiről: lett benne abszurd történelmi vígjáték, telefonos…
továbbmagazin
Mágnás Elzát meggyilkolják, Szindbád tisztességesen megvacsorázik, Karinthy Ferenc és Fábri Zoltán hősnője pedig egy balesetnek beállított…
továbbmagazin
A Sam Spiegel International Film Lab forgatókönyv-fejlesztő workshop fődíját nyerte el Csuja László és Nemes Anna közös filmterve, a Jámbor…
továbbmagazin
Betiltott filmként indult, később Cannes-ba is eljutott, több mondata is beívódott a közbeszédbe, nyilvánvaló, hogy egy óriási klasszikusról van…
továbbhír
A pénteken kezdődő 18. Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál (TIFF) idén is külön figyelmet biztosít a legújabb magyar filmeknek és alkotóiknak.…
továbbmagazin
Egy táltos és egy purifikátor miatt ment ki Kárpátaljára, de végül Janiban, a háborúba induló magyar katonában találta meg a témáját. Csuja László…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéRusty / Halálkeringő