hír
Április 4-én érkezik a hazai mozikba Csáki László első animációs mozifilmje, a Kék Pelikan. A sok humorral és korabeli zenékkel elmesélt,…
továbbmagazin
A 2024-es év is bővelkedik magyar filmpremierekben. Végre láthatjuk majd Csáki László Kék pelikanját és Vermes Dorka elsőfilmjét, mely Velencében…
továbbvideó
Csáki László első egész estés animációs filmje valós eseményeket dolgoz fel: a rendszerváltást követően leleményes fiatalok kék Pelikan indigóval…
továbbhír
Európa legészakibb A-kategóriás seregszemléje, a Tallinn Black Nights Nemzetközi Filmfesztivál Critics’ Picks versenyprogramjában két magyar film is…
továbbmagazin
Reisz Gábor minden kérdésünkre magyarázatot ad, Almási Tamás bemutatja a hatvanas évek Budapestjének császárát, Hajdu Szabolcs pedig trilógiájának…
továbbhír
Pár éve a hamisított vonatjegyekkel utazók igaz történeteit gyűjtötte össze, most pedig a kilencvenes, kora kétezres évek kultikus partiflyereiből…
továbbhír
A Friss Hús Budapest Nemzetközi Rövidfilmfesztivál válogatásában mutatkozik be Csáki László Bagatelle című rövidfilmje.
továbbmagazin
Egy évvel ezelőtt öt rendező kapott lehetőséget az Inkubátor programban, hogy megírja, előkészítse és leforgassa (illetve egy animációs film…
továbbhír
A Filmalap döntőbizottsága gyártási támogatást szavazott meg az Átjáróház és a Kék Pelikan című alkotásoknak, amíg gyártás előkészítési támogatásban…
továbbhír
Locarno után Szarajevóban is elismerésben részesült A létezés eufóriája, a balkáni térség elsőszámú nemzetközi filmfesztiváljának szakmai…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié