magazin
Csoma Sándor a produkciót előremozdító égi jelekről, a hegyek iránti szerelméről, és Erőss Zsolt özvegye, Sterczer Hilda meghatódott reakciójáról…
továbbmagazin
Egy hegymászó tragédiája, titokzatos prágai robbanások, Balatonnál kamuzó család és egy gyermekéről lemondó lányanya - a szeptember 9-én induló…
továbbhír
Szeptember 9-én kezdetét veszi a 18. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál. Az ünnepélyes megnyitón Molnár Piroska részesül életműdíjban, a…
továbbhír
Lehull a lepel a fesztivál nyitófilmjéről, a CineFest közönsége a világpremierrel egyidőben láthatja az elsőfilmes Tom George fekete komédiáját: Sam…
továbbhír
A CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál ad először otthont Csoma Sándor első nagyjátékfilmjének, amelyet Erőss Zsolt hegymászó története…
továbbhír
Bejelentették a 18. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál versenyprogramjának első két filmjét: Ali Abbasi Szent pók és Tarik Saleh Fiú a…
továbbhír
A Cinefest – Miskolci Nemzetközi Filmfesztiválon 2017 óta minden évben átadják a Dargay-díjat a legígéretesebb 30 évnél fiatalabb animációs…
továbbmagazin
Kis Hajni első nagyjátékfilmje, a Külön falka készítésekor nagy kockázatot vállalt, amikor két amatőr színészt választott ki főszereplőnek. Dietz…
továbbmagazin
Simon Rex volt már szinte minden a szórakoztatóiparban, a legtöbben színészként, a Horrorra akadva 3-ból ismerhetik őt. Sean Bakertől, a Tangerine…
továbbmagazin
Enyedi Ildikó A feleségem története című nagyszabású romantikus drámáját először a CineFesten láthatta a magyar közönség. A rendező mellett Balázs…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié