hír
A Cartoons on the Bay nemzetközi fesztiválon díjazták Csáki László animációs dokumentumfilmjét a hétvégén Olaszországban. A Kék Pelikan valós…
továbbmagazin
Hogyan lesz A nyaralás egyszerre vicces, de hasonló is a Természetes fényhez? Mitől olyan különlegesek Kurtág György hétköznapjai? Ritkán fordul…
továbbhír
Pálfi György filmjei egy héten át a New York-i BAM műsorán láthatók. A rendező majdnem teljes eddigi életművét, hét nagyjátékfilmet és több…
továbbhír
A legújabb magyar filmek mellett filmritkaságokat is bemutat június 12-15. között a MOZ.GO. Tóth Endre Semmelweise, Ádám Ottó legendás tévéjátéka,…
továbbhír
Május utolsó hétvégéjén a legifjabbakat köszöntjük, a gyermeknap alkalmából közös filmnézésre hívja a családokat a Filmio. Csütörtöktől vasárnap…
továbbhír
Kurta Niké, Meyer Lili, Kerekes Márton, Baki Dániel és Makranczi Zalán főszereplésével ősszel kerül mozikba a Holnap meghalok című misztikus…
továbbhír
A pünkösdi hétvégén ért véget a 34. Mediawave Fényírók Fesztiválja Budapesten. A nyertesek között szerepelnek Gyimesi Anna, Karácsony Péter, Oláh…
továbbhír
Két újabb fesztiváldíjjal gazdagodott a Keskeny út a boldogság felé. Oláh Kata dokumentumfilmje két roma fiatalról szól, akiket szerelmük miatt…
továbbvideó
A Nagykörutat és környékét ünnepli a különleges dal és az ikonikus magyar filmekből összeállított klip, amelyet az art mozik napjára jelentetett meg…
továbbhír
A legnagyobb magyar filmekről nem is sejtjük, hogy valójában remake-ek. Pedig ilyen az 1968-as Egri csillagok is, amelynek bő 100 éve forgatott…
továbbFriss
Fődíjat nyert Ljubljanában a Fekete pont
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié