magazin
Őszi és téli filmdömping-sorozatunk befejező darabja következik: egy megrázó dokumentumfilmmel, olasz kasszasiker magyar remake-jével, Stanislaw Lem…
továbbhír
Három hazai gyártású dokumentumfilm is versenyben van a pénteken kezdődő 24. Szarajevói Filmfesztiválon. A fesztivál és a legnagyobb hazai…
továbbmagazin
A Könnyű leckék a lehető legelegánsabb módon megy szembe az elmúlt évek idegenellenes kampányával, mutat rá a társadalmunkat fertőző kártékony…
továbbmagazin
Egész estés magyar filmként először került be a függetlenfilmek Mekkájába, az amerikai Sundance Filmfesztiválra Tuza-Ritter Bernadett Egy nő…
továbbhír
Tuza-Ritter Bernadett A Woman Captured című dokumentumfilmje az első egész estés magyar alkotás, melyet a világ egyik legjelentősebb független…
továbbhír
A november 15. és 26. között Amszterdamban megrendezett IDFA főszekciójában versenyez Tuza-Ritter Bernadett 90 perces dokumentumfilmje, az egyelőre…
továbbhír
The Next Guardian címmel debütál az első magyar-bhutáni koprodukcióban készült alkotás a holland dokumentumfilmes fesztiválon. A november közepén…
továbbmagazin
Ugrin Julianna az Éclipse Film alapítója, olyan filmek producere, mint a Szerelempatak, tititá, Meleg férfiak hideg diktatúrák, vagy a Reményvasút.…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié