hír
Hazai animációk is erősítik a holnap online formában induló Anilogue programját. A rövidfilmes versenyben Darabos Éva, Ulrich Gábor és Lantos Júlia…
továbbhír
November 25. és 29. között tartják meg a 18. Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivált. Idén először a Toldi Távmozin keresztül az egész ország…
továbbhír
A 18. Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivált idén két részre bontva rendezik meg: november végén a Toldi Távmoziban vetítenek ötvenkét…
továbbmagazin
Nyílt pályázaton választották ki Liszka Tamást a Budapest Film vezérigazgatói posztjára. Interjúnkban elmeséli, mi volt az első döntése a budapesti…
továbbhír
Liszka Tamást, az Anilogue Filmfesztivál igazgatóját és a Budapesti Metropolitan Egyetem Médiaművészeti Intézetének vezetőjét választották a…
továbbmagazin
Luis Buñuel oldalán Spanyolország egyik legkietlenebb részén csatangoltunk, a majomherceggel pedig egy mesebeli város titkait ismertük meg az idei…
továbbhír
A 17. Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon az egészestés animációk versenyét a Kabul fecskéi című alkotás nyerte. Szombat este az Uránia…
továbbhír
A november 27. és december 1. között zajló budapesti Anilogue Nemzetközi Animációs Fesztivál idei újdonsága, hogy immár három versenykategóriában…
továbbhír
Az Aardman stúdió Shaun, a bárány és a farmonkívüli című filmje nyitja a 17. Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivált. Idén több mint 50 film…
továbbmagazin
Sorozatunk legújabb részében az egyik legfontosabb hazai animációs filmfesztivált, az Anilogue-ot mutatjuk be, amit éppen a múlt héten rendeztek meg…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié