hír
A Fantomfiú című francia rajzfilm az egészestés animációk kategóriájában, Till Nowak Disszonancia című alkotása az animációs rövidfilmek…
továbbhír
Új helyszínekkel bővül az immár tizenharmadik Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivál, melyet november 25-29. között rendeznek meg Budapesten.…
továbbhír
A Khalil Gibran: A próféta című kétórás animációs filmmel nyílik meg november 25-én a 13. Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivál a budapesti…
továbbmagazin
Az Anilogue fődíját idén Esben Toft Jacobsen A túlon túl című alkotása nyerte, a közönségdíjat Bucsi Réka Symphony No 42. című munkája kapta. Az…
továbbhír
November 22-én este az Uránia Nemzeti Filmszínházban kiosztották a tizenkettedik Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivál díjait. Az egészestés…
továbbmagazin
Hét nagyjátékfilm és harminc kisfilm versenyez az elmúlt év legjobbjai közül az Urániában megrendezett fesztiválon. Házibuli-hangulatú maraton,…
továbbhír
Az argentin Maria Ramirez Ánima Buenos Aires című négyrészes alkotása kapta a tizenegyedik Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivál fődíját. A…
továbbhír
Tíz egészestés animációt és harminchárom rövidfilmet mutatnak be a ma kezdődő 11. Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon, amelynek vasárnapig…
továbbhír
November 27. és december 1. között a rajzfilmeké a főszerep a Toldiban és az Urániában. Az Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivál idei…
továbbhír
Egy tolvaj macska vitte el az idei egész estés filmek Anilogue fődíját. Alois, az ideggyógyintézetből frissen szabadult forgalmista pedig különdíjat…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié