Címke: „BKF”

Találatok száma: 48

magazin

MET MozgókéPest: „Egy kakaó lesz előttem, sok habbal!”

Múlt héten a Budapesti Metropolitan Főiskola Művészeti karának diplomafilm vetítésén jártunk. Csak próbálkozni lehet írásban visszaadni azt az…

tovább

hír

Nevet váltott a BKF

Új nevet kapott Magyarország legnagyobb magánfőiskolája. A korábbi Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola szeptember 1-től Budapesti…

tovább

magazin

Animáció mesterszak indul ősztől a BKF-en

A BKF huszadik művészeti szakjaként akkreditált Animáció mesterszak új dimenziókat nyit azon kreatív fiatalok számára, akik önálló alkotóként vagy…

tovább

hír

Három BKF szpot a KAFF-on!

A BKF Mozgóképművész mesterszak, animációs mozgóképtervező hallgatóinak KAFF ID filmjei felkerültek a 12. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál YouTube…

tovább

hír

Itt vannak a KAFF új szignálfilmjei!

A MOME hallgatói után a BKF animáció szakos diákjai is elkészítették egyedi szignálfilmjeiket a június 24-én kezdődő, 12. Kecskeméti Animációs…

tovább

magazin

“Ennél gyönyörűségesebb feladat egy operatőr számára ritkán adatik”

A grúz-német-francia-cseh-kazahsztáni és magyar koprodukcióban készült Kukoricasziget volt a BKF Fényíróklub legutóbb vetített filmje. Utána pedig a…

tovább

magazin

“Én mindig új játékot szeretek játszani”

Hajdu Szabolcs 2014-ben bemutatott Délibáb című filmjét vetítették a BKF Fényíró Filmklubjában a műlt héten. A rendező és a film operatőre, Nagy…

tovább

magazin

"Mindent ami a filmben jó vagy rossz, nekem kell vállalni"

Fazekas Csaba volt a Fényíró Filmklub legutóbbi vendége, akivel a főiskola két hallgatója Tárczy Eszter és Dian Zsófia, a BKF diákjai beszélgettek…

tovább

hír

Share Point ANIMÁCIÓÓÓ

A vetítésekkel, kerekasztal-beszélgetéssel és egy rövid, Szigetvári Andrea által tartott „hangtan órával” kísért esten mutatkoznak be a Trafóban az…

tovább

hír

Mindent az animációról

A vetítésekkel, kerekasztal-beszélgetéssel és egy rövid, „hangtan órával” kísért esten mutatkoznak be április 15-én este a Trafóban az Y-generáció…

tovább
 
hirdetés

Véletlenül írtam egy könyvet

Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.

Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen

Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik

Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk

a teljes dosszié

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés