magazin
Az idei Budapesti Klasszikus Film Maratonra személyesen látogat el, 12 filmjét, köztük a Berlin felett az eget és a Párizs, Texast is felújított…
továbbhír
A görög-francia rendezőlegenda, Costa-Gavras a fesztivál díszvendégeként személyesen mutatja be a Jessica Lange és Armin Mueller-Stahl…
továbbhír
A kortárs európai film meghatározó alkotója, Wim Wenders lesz a Budapesti Klasszikus Film Maraton díszvendége szeptemberben. 12 világhírű alkotása…
továbbhír
Teltházas előadásokkal futott a restaurált mozgóképeket felvonultató Budapesti Klasszikus Film Maraton, amelynek programjából számos alkotás…
továbbmagazin
A Trainspotting producere, az Oscar-díjas nagyapja révén magyar származású Andrew Macdonald Budapesten adott interjút a Filmhunak, ahova most a…
továbbhír
A Miskolcon született Pressburger Imre angol forgatókönyvíróként írta be magát a halhatatlan filmesek sorába, egyetlen magyar vonatkozású filmje A…
továbbhír
Külföldi és magyar workshopot, animációs premiert és filmtörténeti ritkaságokat is találhatunk a szeptember 12. és 17. között a Budapesti Klasszikus…
továbbhír
Megjelent a szeptember 12-én kezdődő Budapesti Klasszikus Film Maraton teljes kínálata. A több mint 100 restaurált klasszikust bemutató fesztiválon…
továbbhír
A Budapest Klasszikus Film Maraton kiemelt témája lesz a Korda univerzum: az idén 130 éve született, Sir Alexander Kordaként világhírűvé vált magyar…
továbbmagazin
Medvigy Gábor és Bollók Csaba közösen tisztelegnek egykori mesterük, a 2019-ben elhunyt Tóth János operatőr emléke előtt A kinematográfus című…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié