magazin
Bár lehet, hogy a májusi estéken legszívesebben kerthelységben sörözgetnénk a barátainkkal, biztos akadnak olyan napok is, amikor egy jó filmre…
továbbhír
Napjainkban kevés olyan foglalkoztatott rendező van, mint Denis Villeneuve. Végre hivatalosan is fejlesztés alatt áll a harmadik Dűne-film, azonban…
továbbhír
A Warner Bros. csütörtökön jelentette be, hogy az eredetileg idén őszre tervezett bemutató helyett 2024 tavaszán kerül sor a Timothée Chalamet…
továbbhír
Növekszik a Dűne mozgóképes univerzuma: miközben Denis Villeneuve a Dűne második felén dolgozik, az HBO Max és a Legendary stúdió gyártásában…
továbbhír
Denis Villeneuve sci-fi eposzán jelenleg Olaszországban dolgoznak, de a sztárokkal tömött stáb rövid időn belül visszatér Budapestre.
továbbhír
Újabb színész csatlakozott a Dűne második részének stábjához: Léa Seydoux fogja játszani Lady Margot Fenringet Denis Villeneuve filmjében.
továbbmagazin
Sipos Zsuzsanna introvertált embernek tartja magát, így aztán egészen szürreális élmény volt számára az elmúlt hónapok felhajtása. Az Oscar mellett…
továbbhír
Ugyan Jane Campion végül a legjobb rendező díjával távozhatott, az esélylatolgatásokkal ellentétben a legjobb film díját A kutya karmai közt helyett…
továbbhír
A Dűne című sci-fi kapta a legtöbb díjat a Brit Film- és Televíziós Művészeti Akadémia (BAFTA) vasárnap esti londoni díjkiosztóján. A legjobb…
továbbhír
A Magyarországon készített Dűne című sci-fi 10 Oscar-jelölése a hazai filmes szakemberek világszínvonalú munkájának elismerése is egyben. A Nemzeti…
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéKálmán / Pál Adrienn