magazin
A boldogság egy mérhető állapot. Csak kell hozzá egy bonyolult képlet, egy irgalmatlanul hosszú kérdőív, és egy ügynök, akik házról házra jár, hogy…
továbbhír
A Cartoons on the Bay nemzetközi fesztiválon díjazták Csáki László animációs dokumentumfilmjét a hétvégén Olaszországban. A Kék Pelikan valós…
továbbmagazin
Mikulán Dávid 12 évvel ezelőtt gördeszkával és egy kamerával járta a várost, amikor belefutott egy csapatnyi gyerekbe, élükön a kilenc éves…
továbbhír
Két újabb fesztiváldíjjal gazdagodott a Keskeny út a boldogság felé. Oláh Kata dokumentumfilmje két roma fiatalról szól, akiket szerelmük miatt…
továbbhír
Zenés road movie forgatása indul Földes László, Hobo monumentális életművéről. A közel nyolc évtizedes életutat megfilmesítő Nem lehet két hazád…
továbbmagazin
Február végén látott napvilágot a hír, hogy Gerő Marcell Karsai vs. Hungary címmel forgat dokumentumfilmet Karsai Dániel ügyvédről,…
továbbmagazin
Hörcher Gábor a Drifter után kilenc évvel jelentkezik új dokumentumfilmmel. A rendezőt saját szavaival mindig is a periférián élő karakterek…
továbbhír
A magyar-bhutáni koprodukcióban készült, a Sundance Nemzetközi Filmfesztivált is megjárt A boldogság ügynöke a Cinephil jóvoltából világszerte több,…
továbbhír
Csáki László animációs dokumentumfilmjét is meghívták a júniusi Annecy Fesztivál rangos versenyébe. A film egy valós eseményeket feldolgozó humoros,…
továbbhír
Egy fiatal lány 72 nap alatt járta be Európa leghosszabb egybefüggő túraútvonalát, a 2550 kilométer hosszú Kékkört. Útját független produkcióban…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié