hír
December 7-től 10-ig, csütörtöktől vasárnapig ingyenesen látható a Feldobott kő, a Boldog születésnapot, Marilyn!, valamint a Fényes szelek című…
továbbhír
A Círculo de Bellas Artes, Madrid egyik legnagyobb kulturális központja ad otthont a Fényes szelek - A hetvenes-nyolcvanas évek magyar fiatalsága…
továbbmagazin
A hetvenes évek fiataljai az Illés zenéjére, közösen képzelik el milyen lehetett Petőfi karaktere, a forradalom lendülete. A ma 50 éve bemutatott…
továbbmagazin
Április 29. a tánc világnapja, a magyar filmtörténetben pedig különösen kiemelt jelentősége van a táncnak: nemcsak Jancsó Miklós miatt, hanem mert…
továbbmagazin
Színes ruhák, táncolva daloló fiatalság, lendület és agresszió, meztelenség és fegyverek. 100 éves született Jancsó Miklós, akinek érzéki…
továbbhír
Varsics Péter Így vagy tökéletes című romantikus vígjátékával szerda este kezdetét veszi a Magyar Mozgókép Fesztivál, ahol vasárnapig közel 90…
továbbfilmtanú interjúk
Szabó István hosszan kereste első nagyjátékfilmjének az életre rácsodálkozó főszereplőjét, de miután rálelt Bálint Andrásra, öt filmen át nem…
továbbfilmrészletek
Néhány évvel a háború után a népi kollégista fiatalok egy csoportja megszállja a papi líceumot, és a diákokra erőlteti nézeteit. Egymást…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié