hír
117 nevezett film közül 85 került be a XIV. Bujtor István Filmfesztivál programjába. A fesztivált idén először Keszthelyen rendezik augusztus 22. és…
továbbhír
A Testről és lélekről és az A feleségem története rendezője Ázsia egyik legjelentősebb filmszemléje, a 37. Tokió Nemzetközi Filmfesztivál…
továbbhír
Az Egyesült Államokban szerezett újabb díjat az '56-ban játszódó magyar thriller, a Mesterjátszma. Tóth Barnabás lett a legjobb rendező a Stony…
továbbhír
A legjobb animációs film díját nyerte el a kentaurlány és a krokodilférfi szerelméről szóló Cipők és paták Guanajuato nemzetközi filmfesztiválján. A…
továbbhír
Reisz Gábor Karlovy Vary után a Velencei Nemzetközi Filmfesztivál Orizzonti szekciójában folytatja a zsűrizést, ahol egy évvel ezelőtt a Magyarázat…
továbbmagazin
Közép-Kelet-Európa egyetlen A-kategóriás filmfesztiválján minden évben nagyszerű filmes felhozatallal és színes szakmai programokkal várják az…
továbbhír
Csicskár Dávid Itt van Klára című filmterve MIDPOINT fejlesztési díjában, míg Goldberg Emília vágás alatt álló, Tiszavirágok című filmje a First…
továbbmagazin
Ti West trilógiává bővítette az X című filmmel 2022-ben megkezdett, majd a Pearl-lel folytatott, kirobbanó sikert arató slasher-sorozatát. A horror…
továbbmagazin
A második világháború legkeményebb éveiben, a szlovák-magyar határ közelében élő özvegy varrónő, Marika (Borbély Alexandra) egy zsidó kisfiút bújtat…
továbbhír
Két magyar alkotás is részt vesz a fiatal filmesek egyik legfontosabb nemzetközi megmérettetésen. Az Oscar- és BAFTA-kvalifikáló londoni Raindance…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié