hír
Az 1956-os forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából négy kitűnő film ingyenesen megtekinthető vasárnap estig a Nemzeti Filmintézet…
továbbhír
A Cottbusi Filmfesztiválon a FIPRESCI - a Filmkritikusok Nemzetközi Szövetségének – díját, az Arras Film Festival-on pedig a Kritikusok díját nyerte…
továbbhír
Az ünnepi hétvégén a reformkort és a 48-as forradalmat felidéző felújított klasszikusok nézhetők szabadon a Magyar Nemzeti Filmalap - Filmarchívum…
továbbmagazin
Múlt csütörtök óta megy a mozikban Kárpáti György Mór Guerilla című filmje, ami az 1848-as szabadságharcot az erdőben bújkáló fiatalok szemszögén…
továbbmagazin
Vasárnap este debütál a tévében Bergendy Péter és Köbli Norbert új történelmi filmje és Csicskár Dávid '56-os rövidfilmje is, a héten emellett pedig…
továbbvideó
A vizsga nagy sikere után Bergendy Péter november elején új tévéfilmmel tér vissza: Trezor című bűnügyi filmjének forgatókönyvét a történelmi…
továbbmagazin
A szerelmes kezdetek a hét közepén súlyos bizalmatlanságba csapnak át, majd egy feszült munkatáboros focimeccs után, egy útra kelt Orion televízió…
továbbmagazin
A következő hét az 1956-os forradalom és szabadságharcra való megemlékezés jegyében telik: a rengeteg magyar játék- és dokumentumfilm mellett…
továbbmagazin
A forradalom tíz (plusz egy) arca 1957-től 2013-ig. Hogyan látta 1956-ot Szabó István, Makk Károly vagy Bereményi Géza, és milyen Magyarországról…
továbbmagazin
Készülő tévéfilmeket bemutató sorozatunkat Fazakas Péter Szabadság különjárat című alkotásával folytatjuk. Az 1956-ben játszódó akciódús repülős…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéSose felejtelek el. Tudod, te voltál az első nő, akinek nem kellett fizetnem.