magazin
Október 10-én érkezett meg a magyar mozikba az Egy százalék indián, Hajdu Szabolcs párkapcsolati trilógiájának harmadik része, amelyben Pető Kata a…
továbbhír
Októberben 21-én folytatódik a Magyar Játékfilmrendezők Egyesületének mesterkurzusa, azaz a Filmrendezők Klubja. Ezúttal Hajdu Szabolcs Bibliothéque…
továbbmagazin
Közepes méretű polgári lakás, ahol három pár kerül össze egy éjszakára, amikor a férfiak legjobb barátjának temetése után, tor híján felmennek…
továbbpodcast
Fiatal Filmesek Nemzetközi Fesztiválja néven indult útjára az egyik legfontosabb hazai filmes esemény, amit pár évre rá CineFestre kereszteltek.…
továbbhír
Szeptember 13-án lesz Hajdu Szabolcs Kálmán-nap című filmdrámájának romániai mozibemutatója. A kolozsvári premier előtti vetítésen a film alkotóival…
továbbhír
Szeptember 6. és 14. között nemcsak a filmekkel találkozhatunk a CineFesten, hanem a filmek alkotóival is. Többek között a fesztiválra látogat az…
továbbhír
Végre itt a 20. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál hivatalos versenyprogramja. Szeptember 6. és 14. között többek között Sundance, Berlin,…
továbbhír
Idén huszadik alkalommal vár a legnagyobb és legelismertebb nemzetközi filmekkel a CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál. A jubileumi…
továbbmagazin
A Látókép a Kreatív Európa támogatásával egyengeti útját a magyar filmművészet dinamikus világában, és változatos projektek révén világítanak rá a…
továbbhír
Hajdu Szabolcs Kálmán-nap című alkotása is versenybe száll a palicsi filmfesztivál fődíjáért július 20. és 26. között, Párhuzamok és ütközések című…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Filmhu podcast #101: Till Attila
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéMi az szomszédasszony, csak nem ledőlt a kredenc?
Béla / Csapd le csacsi!