hír
117 nevezett film közül 85 került be a XIV. Bujtor István Filmfesztivál programjába. A fesztivált idén először Keszthelyen rendezik augusztus 22. és…
továbbhír
Nagy András rendező-operatőr dokumentumfilmjét tűzi műsorra augusztus 20-án a Duna: Az ország háza című alkotás nézői felfedezhetik a Parlament…
továbbhír
A 20. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál szeptember 6. és 14. között a nagyjátékfilmek mellett szokás szerint dokumentumfilmes programot is…
továbbhír
Kihirdették az Emmy-díjak idei jelöltjeit, akik között ismét van magyar: Tálas Zsófia az Utolsó befutók Footprints című epizódjának vágásáért…
továbbhír
Június végén befejeződött a Hogyan tudnék élni nélküled? forgatása - adta hírül az NFI. A Demjén Ferenc leghíresebb dalaira felfűzött romantikus…
továbbhír
Ulrich Gábor Balázs Béla-díjas mozgókép- és képzőművész, a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) Animáció alap- és mesterképzéseinek oktatójának…
továbbhír
Bodó Viktor színész-rendező három éves oktatási programot indít ősztől a Jurányi Házban. A képzésen a színészmesterség alapjaitól indulnak, az…
továbbhír
Közel 500 szakmabelit hívott meg kötelékébe az amerikai filmakadémia. Az Oscar-díjakat minden évben a testület szavazatai alapján osztják ki. Az…
továbbhír
Novemberben rendezik meg a 12. CEE Animációs Fórumot, melyre a rekordszámú nevezésből 31 projektet válogattak be, köztük Turai Balázs, Tóth Luca,…
továbbhír
A 110 éves magyar animáció remekeit vonultatja fel a Budapesti Klasszikus Film Maraton szeptemberben. Idén is rövid rajzfilmek vezetik majd fel az…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié