hír
A Varsói Nemzetközi Filmfesztivál közönsége is megismerkedhet a párnaarcú szobatárs történetével, valamint a szerelemről szóló meditatív animációs…
továbbhír
Vasárnap véget ért a III. Ars Sacra Filmfesztivál, amely idén a budapesti Tabán Artmoziban zajlott. A negyvennégy versenyprogramban szereplő film…
továbbhír
A 18-35 éves korosztályt megszólító pályázatban a filmrendezőket arra kérik, hogy saját rövidfilmjükben mutassák be, mit jelent számukra az Európai…
továbbhír
Első alkalommal fordul elő, hogy egy magyar alkotás nyitja meg a CinEast Fesztivált Luxemburgban. A megtiszteltetés a Ruben Brandt, a gyűjtő című…
továbbhír
Októberben két nemzetközi fesztiválra is meghívást kapott a Liza, a rókatündér rendezőjének új filmje, az X – A rendszerből törölve. A szövevényes…
továbbhír
A mozi „születési helyén”, Lyonban megrendezett fesztivál a restaurált filmek legjelentősebb európai seregszemléje. Idén már ötödik alkalommal kerül…
továbbhír
Az emberi lét körfogását mutatja be animációs formában Klingl Béla új kisfilmje, a reMake. A KGB Stúdió berkeiben készült kisfilm csütörtök délelőtt…
továbbhír
Ismét összeállt a nyerő csapat, Deák Kristóf és Szamosi Zsófia, vagyis az Oscar-díjas Mindenki rendezője és főszereplője egy történelmi drámán…
továbbhír
Nemes Jeles László Napszállta című alkotásának ítélte a legjobb film díját a nemzetközi filmkritikusok szövetsége, a FIPRESCI zsűrije Velencében. A…
továbbhír
Az idei évben Hildebrand István, hazánk filmművészetének egyik legjelentősebb operatőre kapja a Jameson CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéJoe Warr / Anyátlanok