magazin
Ígéretesen hangzott a Joaquin Phoenix és Ridley Scott nevével fémjelzett nagyszabású történelmi film a 18-19. század talán legnagyobb hatású…
továbbmagazin
Tudor Giurgiu rendező román-magyar koprodukcióban készített nyugtalanító és rendkívül átélhető filmet a romániai forradalom egyik kevéssé ismert…
továbbmagazin
David Fincher újra összeállt A hetedik forgatókönyvírójával, hogy sötét színekkel felrajzolják egy rideg bérgyilkos portréját, akinek nihilista…
továbbmagazin
Moldovai Katalin elsőfilmje, az Elfogy a levegő markáns atmoszférájával hűen tükrözi a társadalmi ellentétektől terhelt iskolai közeg bénult…
továbbmagazin
Mi abszurdabb annál, mint ha a bácsikád pucéran akarja megállítani a tornádót? Ha a legjobb barátodat egy harcos szelleme zaklatja a kéretlen…
továbbmagazin
A Megfojtott virágok súlyos film árulásról, bukásról, egy megnyomorított közösségről és egy egész ország megkésett önvizsgálatáról. Nem érdemes…
továbbmagazin
Egy bűvös, csalafinta és játékos világba invitál Szeleczki Rozália első nagyjátékfilmje: a Cicaverzum pimasz bolondozás, megkésett felnövéstörténet…
továbbmagazin
A Pinochet-féle katonai diktatúra kezdetének 50. évfordulójára időzített szatírában az ország egykori vezetője vámpírként lép be a halhatatlanok…
továbbhír
A fesztivál történetében először a szervezők kritikaírói pályázatot hirdetnek, melyre szövegalkotás iránt érdeklődő középiskolás diákok és…
továbbmagazin
Sejtelmes fekete-fehér képek, vibrálóan harsány színek, furcsa beállítások, túlfűtött szex, heves érzelmek, burjánzó környezet és a legfurcsább…
továbbFriss
Először ünneplik az üzbég filmeket Budapesten
Zsűriző diákokat keres a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál!
Február elején visszatér a Cseh Filmkarnevál
David Lynch-től búcsúzik a Celluloid Nights
Nevezd a filmed kedvezményesen a 8. Cinemira Filmfesztiválra!
Februártól streamelhető a társszülőséggel foglalkozó Cabin Pressure
Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié