hír
Mesterkurzust tart Budapesten Shawn Levy, az Érkezés producere, és a Stranger Things, a Free Guy és az Adam-projekt rendezője, aki a Puskin moziban…
továbbhír
A Freeszfe Egyesület nyáron folytatja mesterkurzus-sorozatát, amelynek célja, hogy a hosszú távú képzéseik mellett további fejlődési, tanulási…
továbbhír
A Freeszfe Egyesület decemberben Enyedi Ildikó és Gigor Attila szakmai vezetésével elindítja mesterkurzus-sorozatát. A kurzusokat olyan elismert…
továbbhír
Október 11-én, a Duna DOCK workshopjával egyidőben mesterkurzusok is indulnak, az előzetes regisztráció után a vetítések és beszélgetések is online…
továbbhír
Október 30-án hazai és hollywoodi tapasztalatairól tart mesterkurzust a MOME hallgatóinak Csupó Gábor filmrendező, a beszélgetés online élőben is…
továbbhír
A Filmalap Fast Forward Programjának meghívására Budapestre érkezik és mesterkurzust tart július 31-én a Francia Intézetben az Oscar- és BAFTA díjas…
továbbhír
Május elsején folytatódik a Filmalap rendkívül népszerű Fast Forward Programja, a mesterkurzus előadója a Magyarországon forgató rendezőlegenda, az…
továbbhír
A Pekingi Filmakadémia (BFA), Ázsia legnagyobb filmes és televíziós képzésre specializálódott intézménye tiszteletbeli professzor címmel ajándékozta…
továbbmagazin
A Budapesti Metropolitan Egyetemen tartott angol nyelvű workshopot Rajk László, a Saul fia látványtervezője. Az „A Holokauszt képei” című előadás…
továbbhír
A 40. születésnapját ünneplő hongkongi nemzetközi filmfesztivál (HKIFF) díszvendége Tarr Béla, aki A torinói ló tegnap esti vetítést követően…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié