magazin
Május végén mutatták be Netflixen Benedict Cumberbatch legújabb minisorozatát, a 80-as évek New York-jában játszódó Eric-et, aminek nagy részét…
továbbmagazin
Előzetes figyelmezetés nélküli feltűnése óta világszerte a legnépszerűbb filmek között van a Netflixen a Godzilla Minus One. Az ősi radioaktív…
továbbmagazin
Áprilisban debütált a Netflixen a Szarvasbébi című minisorozat, amely egy humorista és zaklatója kapcsolatát követi végig. Az egyszerű alaphelyzet…
továbbmagazin
A tehetséges Mr. Ripley legújabb feldolgozása ismét itáliai utazásra csábít, ám a gyilkos szenvedélyt örömtelen rutin, a vibráló mediterrán…
továbbmagazin
A megtekintések alapján január legsikeresebb Netflix produkciója a hírhedt andoki légikatasztrófa megrázó igaz történetét meséli újra, sokkolóan…
továbbhír
Már elérhető a Netflixen az egyik legsikeresebb lengyel krimiíró, Katarzyna Blonda könyvéből készült bűnügyi sorozat, a Murderesses. A hat részes…
továbbmagazin
Könnyű lesz a november a magyar film rajongóinak, rengeteg hazai alkotással bővül ugyanis a streaming-kínálat. A Filmio-ra érkezik a Drakulics…
továbbmagazin
Miután a velencei filmfesztiválon bemutatták a Henry Sugar csodálatos történetét, váratlanul három további kisfilmmel is bővítette Roald Dahl…
továbbhír
November 2-án debütál a részben Budapesten forgatott A láthatatlan fény című második világháborús dráma a Netflixen. A négyrészes mini sorozat férfi…
továbbvideó
A Csillag születik rendezője és főszereplője Velencében mutatja be a Netflixre készült új filmjét, amelyben Leonard Bernstein bőrébe bújik. A…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Filmhu podcast #101: Till Attila
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié