hír
A magyar filmek és filmkészítők egy lépéssel közelebb kerültek az Oscar-díjhoz: a Friss Hús Budapest Nemzetközi Rövidfilmfesztivál – Magyarországon…
továbbmagazin
Szlovákia idén az Emma és a halálfejes lepkét nevezi az Oscarra, amelyben Borbély Alexandra egy zsidó kisfiút bújtató varrónőt alakít. Casting…
továbbhír
Az Oscar-díjra nevező bizottság döntése alapján Koltai Lajos Semmelweis című alkotása képviseli hazánkat a nemzetközi film kategóriában nevezve. A…
továbbhír
A 2025-ös filmmezőny már az új kategóriában is megmérettetik: 2026-ban adják át először a legjobb castingért járó Oscar-díjat.
továbbhír
Döntött az Oscar-díjra nevező bizottság: az Annecy-ban és Sanghajban díjazott animáció képviseli Magyarországot a „nemzetközi film” kategóriában. A…
továbbhír
Taylor Swift, Austin Butler, Vicky Krieps és The Weeknd mellett Forgács Erzsébet maszkmestert is meghívta tagjai közé az Amerikai Filmtudományi és…
továbbmagazin
Nem is akart színész lenni, mégis az Indiana Jones és a Kincsvadászok gyereksztárja volt, aztán huszonöt évre teljesen eltűnt a kamera elől. Nagy…
továbbhír
Ma délután bejelentették az idei Oscar-jelöltek listáját, amin a legtöbb kategóriában a Minden, mindenhol, mindenkor című film szerepel, nagy…
továbbhír
Az amerikai filmakadémia 92 nemzetközi film, 27 animációs film, valamint 144 dokumentumfilm nevezését fogadta el az Oscar-díjra. A testület még…
továbbhír
Hivatalos: a Blokád című mozifilm képviseli Magyarországot a 95. Oscar versenyben a „nemzetközi film” kategóriában. A Seress Zoltán és ifj.…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSonny Wortzik / Kánikulai délután