magazin
Karrierjét gördeszkás VHS-videókkal kezdte, ma már a norvég kortárs film egyik legkülönlegesebb alkotója, aki március végén elnyerheti országa első…
továbbhír
A legjobb dokumentumfilm, legjobb animációs film és a legjobb nemzetközi film kategóriákban egyaránt Oscar-díjra jelölt Menekülésnek szomorú…
továbbhír
Bergendy Péter horrorfilmje, a Post Mortem képviseli Magyarországot az Oscar nemzetközi film kategóriájában. A választás több okból is meglepő,…
továbbmagazin
Rófusz Ferenc neve nemcsak A léggyel forrt össze, hanem az Oscar-díjjal is. Ugyan előtte is volt már animációs Oscar-jelöltünk, méghozzá Rófusz…
továbbhír
395 új tagot választott az Amerikai Filmakadémia, köztük két magyar alkotót is meghívtak a szervezetbe. Az Eufória és az A feleségem története…
továbbhír
A friss Oscar-díjas Még egy kört mindenkinek jogaira szinte azonnal lecsaptak az amerikaiak, a tervben lévő remake főszerepére pedig Leonardo…
továbbmagazin
Az angol királynő húgaként meghódította a világot, Dwayne Johnson és Tom Cruise oldalán akcióhősként is bizonyított, de a magyarok nagy része egy…
továbbhír
Rekordszámú, 93 filmet neveztek az amerikai filmakadémia legjobb nemzetközi film díjára. A filmakadémia szavazóinak a következő négy hét áll a…
továbbhír
Miközben Horvát Lili nagyjátékfilmjének szurkolunk a nemzetközi Oscar-versenyben, az animációkra is érdemes odafigyelni. Két magyar alkotás,…
továbbhír
Káel Csaba a mozgóképipar fejlesztéséért felelős kormánybiztos felkérésére megalakult a hivatalos magyar Oscar-nevezésről döntő szakmai bizottság. A…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié- Mik voltak ezek? Őrültek?
- Nem. Az őrültek nem szoktak a napon felrobbanni.