hír
Az Amerikai Filmakadémia közzétette a kilenc nemzetközi film címét, amelyek közül öt fog bekerülni a Legjobb idegen nyelvű filmnek járó Oscar-díj…
továbbhír
Rekordszámú magyar filmbemutató volt az elmúlt időszakban, így mintegy húsz hazai alkotást tekint meg az Oscar-nevezésről döntő bizottság. Az…
továbbhír
Ismét Oscar közelébe kerültek a magyarok, Deák Kristóf Mindenki című világszerte díjazott kisfilmje ugyanis felkerült az Akadémia által kiválasztott…
továbbhír
Megalakult Magyarország hivatalos Oscar-nevezéséről döntő bizottsága, ahol neves filmes szakemberek döntik el, melyik filmet küldjük el az Amerikai…
továbbhír
Rózsa Miklós zeneszerző a legtöbbször Oscar-díjra jelölt magyar címét mondhatja magáénak, 1941 és 1962 között összesen 17 alkalommal jutott a díj…
továbbhír
Átlépte a kétszázezres nézőszámot Nemes Jeles László Saul fia című Oscar-díjas alkotása a magyar mozikban. A film tavaly júniusi premierje óta…
továbbhír
Zányi Tamás hangmérnök kiemelkedő munkáját díjazták az amerikai hangmérnökök szövetségének díjátadóján szombat este Los Angelesben. Nemes Jeles…
továbbmagazin
Filmtörténeti pillanatokat hozott a ma hajnal: Oscar díjat nyert Nemes Jeles László filmje, a Saul fia! Az utóbbi hetek másról sem szóltak, mint a…
továbbhír
A Saul fia kapta a legjobb idegen nyelvű filmnek járó Golden Globe-díjat, Nemes Jeles László rendező munkája az első magyar alkotás, amely ebben a…
továbbmagazin
A francia Michel Hazanavicius 2011-ben világszenzációt ért el A némafilmes című némafilmjével, amely a némafilmkorszak utolsó időszakát örökítette…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié