magazin
Sikátoros üldözéssel, összeesküvéssel és akcióhős Szendrey Júliával dúsították fel március 15. történetét, hogy vonzóvá tegyék a márciusi ifjak…
továbbhír
Az alkotók jelenlétében mutatták be szerda este Budapesten a március 15-éről és hőséről, Petőfi Sándorról szóló Most vagy soha! című történelmi…
továbbhír
Az NLC-nek hála megtudhatjuk, hogy a Sátántangó, a Forrest Gump és Harcosok klubja évtizedéből mely filmek voltak a legnagyobb hatással a magyar…
továbbhír
Decemberben mutatta be a köztévé az Aranybulla című sorozatot, jövő márciusban érkezik a mozikba a Most vagy soha!, a producer azonban már egy új…
továbbmagazin
Az Aranybulla állítólag edukációs szándékkal készült. Látva a hat részt, a nevelő célzat leginkább a sorozat elrettentő példáján keresztül…
továbbvideó
Fáklyával vonuló fiatalokat, a mindenre elszánt Petőfit és látványos kameratrükköket láthatunk a márciusi ifjakról szóló Most vagy soha! első…
továbbvideó
Újabb előzetes és plakát is érkezett az 1 milliárd forintos költségvetésből készült, hatrészes Aranybulla-sorozathoz, ami december 25. és 30. között…
továbbvideó
Véget ért minden idők legdrágább magyar produkciója, a Petőfi-film áprilisban indult, 80 napig tartó forgatása. A Lóth Balázs rendezésében Rákay…
továbbhír
Végre láthatjuk az Aranybulla 800. évfordulója alkalmából készülő négyrészes tévésorozat kedvcsináló és hangulatteremtő előzetesét Trill Zsolt és…
továbbhír
Már javában zajlik a négyrészes Aranybulla sorozat forgatása: Kriskó László rendező osztott meg képeket a forgatásról, melyeken hosszú hajjal és…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Filmhu podcast #101: Till Attila
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié